Platformy startowe dla nowych pomysłów

Cel Finansowania - Rozwój innowacyjnego pomysłu w rentowny produkt we współpracy z ekspertami i mentorami biznesowymi

Kompleksowy program wspierający innowacyjne startupy na każdym etapie rozwoju, począwszy od momentu rejestracji, poprzez tworzenie Minimalnej Wersji Produktu (MVP), aż do opracowania modelu biznesowego. Oferują one pomoc w procesie rozwoju pomysłu, prowadząc startupy od koncepcji do stworzenia rentownego modelu biznesowego.

Każdy startup zakwalifikowany do udziału w projekcie będzie uczestniczył w spersonalizowanym programie inkubacji, opracowanym przez Menadżera Inkubacji, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i charakterystyką jego pomysłu biznesowego. Platforma startowa zapewni bezpłatne podstawowe usługi, takie jak udostępnienie biura do prowadzenia działalności, treningi pitch, wsparcie prawne, księgowe i podatkowe, usługi związane z kreowaniem wizerunku marki, a przede wszystkim specjalistyczne wsparcie w tworzeniu Minimalnej Wersji Produktu (MVP) i modelu biznesowego, wraz z przyznaniem grantu pieniężnego.

Po zakończeniu programu inkubacji, najbardziej obiecujące startupy będą miały możliwość ubiegania się o dofinansowanie w ramach konkursu, platformy startowe dla nowych pomysłów, komponent IIa – wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu.

Nabór wniosków: 18.03.2024 r. - 31.07.2027 r.

Co można uzyskać dzięki programowi Platform startowych?

  • Funkcjonującą spółkę kapitałową
  • Produkt o minimalnej funkcjonalności-MVP
  • Potwierdzony przez wcześniejsze analizy oraz zweryfikowany model biznesowy
  • Nawiązanie kontaktów w ekosystemie startupowym
  • Startup będzie mógł zaprezentować swój produkt przed potencjalnymi inwestorami, co może prowadzić do pozyskania dodatkowego finansowania.
  • Możliwość ubiegania się o bezzwrotną dotację w wysokości do 600 000,00 zł

Kto może uzyskać wsparcie?

Osoby fizyczne lub zespoły składające się z osób fizycznych, które spełniają następujące kryteria, mogą aplikować do Platform startowych:

  • Posiadają nowy pomysł biznesowy, który cechuje się innowacyjnością produktową na co najmniej krajowym poziomie.
  • Planują założenie działalności gospodarczej w Polsce Wschodniej.
  • Są gotowe zaangażować się w pracę nad rozwojem swojego pomysłu biznesowego w ramach indywidualnego planu inkubacji, który zostanie opracowany przez Platformę startową.

Na co można wykorzystać dofinansowanie?

Startup może użyć dotacji do finansowania usług specjalistycznych, których nie ma w ramach Platformy startowej, pomagających w opracowaniu Minimalnej Wersji Produktu (MVP) i weryfikacji modelu biznesowego.

Maksymalna kwota dotacji wynosi 50 000 złotych.

Udział w programie jest darmowy.

Argo Navi – pomoc w uzyskaniu dotacji

Misją Argo Navi jest pomoc przedsiębiorstwom w uzyskaniu funduszy z dotacji UE. Argo Navi za cel postawiło sobie rozwój mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm. To w nich drzemie największy potencjał, który warto wykorzystać, zyskując dotacje dla firm.

Jesteś zainteresowany Funduszami Europejskimi dla Polski Wschodniej 2021-2027 ?

Kliknij w przycisk, wypełnij formularz i poznaj możliwości jakie dają Ci dotacje!