Zespół Argo Navi


Założyciel firmy consultingowej Argo Navi od ponad 10 lat specjalizującej się w doradztwie biznesowym dla firm MŚP, pozyskiwaniu dotacji, wprowadzaniu firm do Polskiej Strefy Inwestycji (dawnych Specjalnych Stref Ekonomicznych). Specjalista w zakresie prowadzenia doradztwa i szkoleń dla podmiotów gospodarczych i ich pracowników. Główny obszar zainteresowań to analiza możliwości rozwoju firm poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji w przedsiębiorstwach oraz opracowywanie strategii rozwoju firm dla wielu branż. Specjalista w obszarze analizy i doradztwa w opracowaniu strategii wejścia na rynki zagraniczne w podmiotach gospodarczych i ich realizacji, szkoleń z zakresu rozwoju startupów. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończone studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Akademia Trenerów Biznesu. Wspólnik w kancelarii Argo Navi K. Koćwin Sp. K. oraz Argo Navi Dotacje i Eksport S.C.


Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Radca prawny od 2006 roku. Przez pierwsze lata pracowała w jednej z częstochowskich kancelarii, świadcząc usługi prawne, zarówno klientom indywidualnym, jak i podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą. Zdobyte doświadczenie zawodowe pozwoliło jej na założenie w 2010 roku własnej kancelarii Argo Navi gdzie poza świadczeniem typowych usług prawnych i podatkowych, mających na celu ochronę interesów podmiotów gospodarczych, reprezentowanie stron w postępowaniach przed sądami, czy organami administracyjnymi, realizowane są specjalistyczne usługi wprowadzania firm do Polskiej Strefy Inwestycji (dawnych Specjalnych Stref Ekonomicznych), czy doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych. Jako wspólnik Argo Navi Dotacje i Eksport S.C. prowadzi otwarte i zamknięte szkolenia m. in. z zakresu prawa handlowego, cywilnego, pracy czy ochrony danych osobowych.


Ukończył Wydział Zarządzania na Politechnice Częstochowskiej oraz Wydział Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Wykształcenie związane z finansami i zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz praktyczne doświadczenie w zakresie bankowości. Znajomość praktyczna w zakresie programów dotacyjnych UE, przygotowania projektów w ramach funduszy UE oraz realizacji, obsłudze i rozliczeniu procesu dotacyjnego projektów, obsługa szkoleń z dofinansowaniem. Odpowiedzialność za prawidłowość treści sporządzanych dokumentów i koordynowanie realizacji projektów. Główni klienci dotacyjni to prywatne przedsiębiorstwa (mikro, małe i średnie) w ramach programów RPO WSL, RPO WŁ, PARP (POIR, POPW), PUP i innych.


Absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2016 roku zajmuje się pozyskiwaniem dotacji dla przedsiębiorców. Autorka kilkunastu strategii eksportowych i kilkudziesięciu wniosków o dotacje unijne w zakresie wdrażania innowacji, prac badawczo-rozwojowych, modernizacji teleinformatycznych oraz internacjonalizacji. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu dokumentacji aplikacyjnej, analiz, raportów oraz biznesplanów. Odpowiedzialna za dobór najefektywniejszych działań mających na celu rozwój firm, współpracę z instytucjami udzielającymi dotacje, prawidłową realizację projektów oraz ich rozliczenie. Posiada również doświadczenie w organizacji szkoleń i konferencji.


Specjalista IT z ponad 25 letnim doświadczeniem menedżerskim w zakresie audytu, sprzedaży i nadzoru wdrożeń systemów informatycznych klasy ERP. Znakomite wyniki w dostarczaniu złożonych projektów technologicznych z jakością, na czas i w ramach budżetu. Doskonała orientacja biznesowa, umiejętność przekładania strategii i wymagań biznesowych na mapy drogowe technologii dostarczających nowych możliwości biznesowych. Wysokie umiejętności komunikacyjne.


Założyciel firmy Kierunek Francja i marki Techno Pol France: https://technopolfrance.eu/personnel/eu-funding/ - agencja handlowa promująca od 5 lat polskie technologie do Francji i innych krajów unijnych. Specjalista w nawiązywaniu kontaktów z firmami zagranicznymi. Zdobyte doświadczenie w dopasowywaniu polskich technologii na potrzeby francuskiego rynku. Posiada doświadczenie w branży IT oraz przygotowaniu projektów unijnych. Współpracuje z firmami z sektora korporacyjnego działającymi w wielu krajach Unii Europejskiej. Absolwent Wydziału Handlu Międzynarodowego Université de Strasbourg, Wydziału Zarządzania i Marketing Uniwersytetu Jagiellońskiego i Kolegium Europejskie w Natolinie.