Zespół Argo Navi


Założyciel firmy consultingowej Argo Navi od 10 lat specjalizującej się w doradztwie biznesowym dla firm MŚP, pozyskiwaniu dotacji, wprowadzaniu firm do Specjalnych Stref Ekonomicznych. Specjalista w zakresie prowadzenia doradztwa i szkoleń dla podmiotów gospodarczych i ich pracowników. Główny obszar zainteresowań to analiza możliwości rozwoju firm poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji w przedsiębiorstwach oraz opracowywanie strategii rozwoju firm dla wielu branż. Specjalista w obszarze analizy i doradztwa w opracowaniu strategii wejścia na rynki zagraniczne w podmiotach gospodarczych i ich realizacji, szkoleń zakresu rozwoju startupów. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończone studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Akademia Trenerów Biznesu. Wspólnik w kancelarii Argo Navi K. Koćwin Sp. K. oraz Argo Navi Dotacje i Eksport S.C.


Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Radca prawny od 2006 roku. Przez pierwsze lata pracowała w jednej z częstochowskich kancelarii, świadcząc usługi prawne, zarówno klientom indywidualnym, jak i podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą. Zdobyte doświadczenie zawodowe pozwoliło jej na założenie 10 lat temu własnej kancelarii Argo Navi gdzie poza świadczeniem typowych usług prawnych i podatkowych, mających na celu ochronę interesów podmiotów gospodarczych, reprezentowanie stron w postępowaniach przed sądami, czy organami administracyjnymi, realizowane są specjalistyczne usługi wprowadzania firm do Specjalnych Stref Ekonomicznych, czy doradztwo w zakresie ochrony danych osobowych. Jako wspólnik Argo Navi Dotacje i Eksport S.C. prowadzi otwarte i zamknięte szkolenia m. in. z zakresu prawa handlowego, cywilnego, pracy czy ochrony danych osobowych.


Ukończył Wydział Zarządzania na Politechnice Częstochowskiej oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Wykształcenie związane z finansami i zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz praktyczne doświadczenie w zakresie bankowości. Znajomość praktyczna w zakresie programów dotacyjnych UE, przygotowania projektów w ramach funduszy UE oraz realizacji, obsłudze i rozliczeniu procesu dotacyjnego projektów. Odpowiedzialność za prawidłowość treści sporządzanych dokumentów i koordynowanie realizacji projektów. Główni klienci dotacyjni to prywatne przedsiębiorstwa (mikro, małe i średnie) w ramach programów RPO WSL, PARP (POIR, POPW), PUP i innych.


Ukończył Wydział Infrastruktury i Środowiska na Politechnice Częstochowskiej. Specjalista w zakresie kompleksowej organiazacji szkoleń dla firm i ich pracowników korzystających z Bazy Usług Rozwojowych. Znajomość praktyczna w zakresie programów dotacyjnych UE, przygotowania projektów w ramach funduszy UE oraz realizacji, obsłudze i rozliczeniu procesu dotacyjnego projektów. Odpowiedzialność za prawidłowość treści sporządzanych dokumentów i koordynowanie realizacji projektów. Główni klienci dotacyjni to prywatne przedsiębiorstwa (mikro, małe i średnie) w ramach programów RPO WSL, PARP (POIR, POPW), PUP i innych.


Wykształcenie wyższe - Uniwersytet Opolski w Opolu (wydział ekonomiczny) oraz podyplomowo Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Posiada doświadczenie w zakresie świadczenia usług w zakresie kadr i płac dla przedsiębiorców, ponadto doświadczenie w świadczeniu usług księgowych. Od 16 lat czynnie świadczy usługi dla MŚP w zakresie księgowości, finansów, kadr i płac. Pełnił funkcję specjalisty ds. kadr, płac i zasiłków chorobowych. Doświadczenie w zakresie świadczenia usług szkoleniowych w zakresie kadr i płac dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą (od 2002 r. prowadzi szkolenia i doradztwo w zakresie księgowości oraz kadr i płac).